Nowości - News

4 I 2017

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Acmaeops angusticollis, Acmaeops septentrionis

1 I 2017

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Agapanthia cynarae, Arhopalus rusticus, Aromia moschata, Cerambyx scopolii, Etorofus pubescens, Monochamus galloprovincialis, Monochamus sartor sartor, Monochamus sartor urussovii, Monochamus sutor, Morimus funereus, Rosalia alpina, Saperda carcharias

26 XII 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Dorcadion fulvum, Exocentrus adspersus, Exocentrus punctipennis, Isotomus speciosus, Leioderes kollari, Monochamus saltuarius, Purpuricenus kaehleri, Rhamnusium bicolor, Stenopterus rufus, Stenostola ferrea, Tetrops starkii, Trichoferus pallidus

16 XII 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Acanthocinus aedilis - samiec, Acanthocinus griseus, Acanthocinus reticulatus, Agapanthia cardui, Anastrangalia sanguinolenta - samiec, Cyrtoclytus capra, Mesosa curculionoides, Oberea linearis, Oplosia cinerea, Paracorymbia fulva, Plagionotus floralis, Saperda octopunctata, Saperda punctata, Semanotus undatus, Xylotrechus arvicola

13 XII 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae:  Aegomorphus clavipes - samiec,  Anisarthron barbipes, Brachyta interrogationis, Chlorophorus figuratus, Chlorophorus herbstii, Chlorophorus sartor, Clytus rhamni, Cortodera humeralis, Evodinus borealis - formy barwne, Grammoptera abdominalis, Mesosa nebulosa, Nivellia sanguinosa, Pachytodes erraticus, Stictoleptura cordigera

5 VIII 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Leiopus linnei, Leiopus nebulosus, Obrium cantharinum, Stenurella bifasciata, Stenurella septempunctata; Staphylinidae: Abemus chloropterus, Aleochara sanguinea, Atheta aeneipennis, Medon castaneus, Mycetoporus maerkeli, Mycetoporus monticola, Mycetoporus rufescens, Ocypus olens, Ocyusa picina, Oxypoda alternans, Oxyporus mannerheimi, Phyllodrepa melis, Placusa depressa, Pseudopsis sulcata, Quedius puncticollis, Stenus obscuripes, Stenus pumilio, Tachinus rufipes, Tachyporus pulchellus, Trichophya pilicornis

15 IV 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Agapanthia dahli, Axinopalpis gracilis, Callimus angulatus, Phymatodes rufipes.

11 IV 2016

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae:  Agapanthia intermedia, Deilus fugax, Glaphyra marmottani, Glaphyra schmidti, Gracilia minuta, Oberea histrionis, Pogonocherus ovatusStenostola dubia.

8 IV 2016:Ocyusa picina,

Uzupełnienia do rodzin: Carabidae: Calosoma auropunctatum, Calosoma inquisitor, Carabus auratus, Carabus clathartus, Carabus coriaceus, Carabus scheidleri, Carabus variolosus, Cymindis humeralis; Cerambycidae: Acmaeops marginatus, Acmaeops pratensis, Acmaeops smaragdula, Aegomorphus francottei, Aegomorphus obscurior, Akimerus schaefferi, Alosterna ingrica, Arhopalus ferus, Clytus tropicus, Cornmutila lineata, Cortodera holosericea, Exocentrus stierlini, Glaphyra kiesenwetteri, Leptura thoracica, Lepturalia nigripes, Mesosa myops, Nathrius brevipennis, Necydalis major, Necydalis ulmi, Nothorhina punctata, Oberea pupillata, Pachyta lamed, Poecilium lividum, Poecilium pusillum, Pogonocherus decoratus, Pronocera angusta, Pseudogaurotina excellens, Rhaphuma gracilipes, Ropalopus ungaricus, Ropalopus varini, Saperda similis, Saphanus piceus, Tetropium gabrieli, Tragosoma depsarium, Trichoferus campestris, Vadonia unipunctata, Xylotrechus capricornus, Xylotrechus ibex, Xylotrechus pantherinus.

18 III 2016:

Uzupełnienia do rodzin: Dytiscidae: Acilus canaliculatus, Colymbetes paykulli, Colymbetes striatus, Dytiscus circumflexus, Dytiscus dimidiatus, Dytiscus lapponicus, Dytiscus latissimus, Dytiscus semisulcatusHydroporus longicornis, Hydroporus marginatus, Hygrotus enneagrammus, Hygrotus novemlineatus, Elmidae: Elmis rioloides, Stenelmis canaliculata;  Haliplidae: Haliplus apicalis, Haliplus lineolatus; Hydraenidae: Hydraena dentipes, Hydraena subimpressa, Hydraena testacea; Hydrophilidae: Helophorus aequalis, Helophorus paraminutus, Helophorus redtenbacheri, Hydrochus angustatus, Hydrophilus aterrimus, Hydrophilus piceus, Laccobius colon, Laccobius obscuratus, Limnebius nitidus.

10 IV 2015:

Uzupełnienia do rodzin: Chrysomelidae: Spermophagus sericeus; Cryptophagidae: Atomaria affinis, Atomaria bella, Atomaria diluta, Atomaria fuscipes, Atomaria hislopi, Atomaria longicornis, Atomaria munda, Atomaria nigripennis, Atomaria ornata, Atomaria peltataeformis, Atomaria pseudatra, Atomaria pulchra, Atomaria rhenana, Atomaria rubricollis, Atomaria turgida, Atomaria umbrina, Atomaria wollastoni

8 IV 2015:

Uzupełnienia do rodzin: Monotomidae: Monotoma gotzi

30 III 2015:

Uzupełnienia do rodzin: Chrysomelidae: Altica aenescens, Altica brevicollis, Altica carduorum, Altica cornivorax, Altica helianthemi, Altica impressicollis, Altica longicollis, Altica lythri, Altica oleracea, Altica palustris, Altica quercetorum

6 II 2015

Uzupełnienia do rodzin: Carabidae: Trechus latus; Curculionidae: Bryodaemon boroveci - samica, Bryodaemon kocsirenae, Cotaster uncipes; Hydraenidae: Hydraena minutissima - samica, Hydraena pygmaea - samica, Ochthebius foveolatus; Leiodidae: Leiodes lunicollis, Leiodes rufipennis; Melyridae: Troglops albicans - samica; Omalisidae: Omalisus fontisbellaquei - samica; Scydmaenidae: Euconnus denticornis - samica; Staphylinidae: Bryaxis carpathicus, Bryaxis clavicornis - samica, Bryaxis curtisii - samica, Bryaxis reitteri - samica, Bryaxis ulrichii - samica, Bryaxis weisei, Leptusa alpicola, Othius permutatus, Stenus vastus, Xantholinus azuganus trellai; Tenebrionidae: Mycetochara roubali

19 I 2015

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Ptinomorphus regalis; Anthicidae: Anthicus axillaris; Bostrichidae: Sinoxylon perforans; Brachypteridae: Brachypterolus antirrhini; Ciidae: Ennearthron palmi, Ennearthron pruinosulum; Cryptophagidae: Cryptophagus histricus, Cryptophagus setulosus; Curculionidae: Otiorhynchus armadillo, Otiorhynchus multipunctatus - samica; Dermestidae: Dermestes ater, Dermestes intermedius; Histeridae: Hister funestus; Latridiidae: Corticaria crenicollis, Corticaria ferruginea, Corticaria lateritia, Corticarina parvula; Meloidae: Meloe proscarabeus - samica; Nitidulidae: Carpophilus quadrisignatus, Cybocephalus fodori, Cybocephalus politus, Epuraea angustula, Epuraea argus, Epuraea boreella, Epuraea deubeli, Epuraea fageticola, Epuraea fuscicollis, Epuraea guttata, Epuraea laeviuscula, Epuraea melina, Epuraea muehli, Epuraea pygmaea, Epuraea rufomarginata, Epuraea silesiaca, Epuraea terminalis, Epuraea thoracica, Glischrochilus grandis, Ipidia sexguttata, Meligethes ater, Meligethes atratus, Meligethes bidens, Meligethes brevis, Meligethes caudatus, Meligethes coeruleovirens, Meligethes corvinus, Meligethes czwalinai, Meligethes discoideus, Meligethes egenus, Meligethes flavimanus, Meligethes fulvipes, Meligethes gagathinus, Meligethes haemorrhoidalis, Meligethes hoffmanni, Meligethes incanus, Meligethes kraatzi, Meligethes kunzei, Meligethes lepidii, Meligethes matronalis, Meligethes nanus, Meligethes ochropus, Meligethes persicus, Meligethes rosenhaueri, Meligethes serripes, Meligethes solidus, Meligethes sulcatus, Meligethes villosus, Pityophagus laevior, Pria dulcamarae, Thalycra fervida; Trogidae: Glaresis rufa.

3 XI 2014

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Cacotemnus rufipes, Cacotemnus thomsoni, Gastrallus laevigatus, Gibbium aequinoctiale, Gibbium psylloides, Hadrobregmus denticollis, Hemicoelus rufipennis, Oligomerus ptilinoides; Anthribidae: Araecerus coffeae; Bostrichidae: Stephanopachys linearis, Stephanopachys substriatus; Bothrideridae: Oxylaemus cylindricus, Teredus opacus; Buprestidae: Acmaeodera degener, Agrilus delphinensis, Agrilus derasofasciatus, Agrilus guerini, Agrilus lineola, Agrilus mendax, Agrilus pseudocyaneus, Agrilus subauratusAnthaxia nigritula, Anthaxia sepulchralis, Anthaxia signaticollis, Aphanisticus emarginatus, Coraebus undatus, Dicerca herbstii, Lamprodila mirifica, Sphenoptera substriata, Trachys troglodytiformis; Cerambycidae: Poecilium fasciatum; Cerylonidae: Cerylon bescidicum; Ciidae: Cis fissicollis, Cis striatulus, Ropalodontus novorossicus, Ropalodontus strandi; Cleridae: Tarsostenus univittatus; Dermestidae: Anthrenus flavidus; Elateridae: Denticollis interpositus, Porthmidius austriacus; Erotylidae: Dacne notata, Dacne pontica, Triplax lepida; Eucnemidae: Otho sphondyloides; Histeridae: Acritus homeopathicus; Laemophloeidae: Cryptolestes weisei; Leiodidae: Nargus wilkini; Lycidae: Benibotarus taygetanus; Oedemeridae: Ditylus laevis; Scarabaeidae: Aphodius rotundangulus; Staphylinidae: Scaphisoma balcanicum, Scaphium immaculatum, Siagonium humerale, Zeteotomus brevicornis; Throscidae: Trixagus elateroides, Trixagus leseigneuri, Trixagus obtusus; Trogosittidae: Calitys scabra; Zopheridae: Langelandia anophthalma, Synchita mediolanensis, Synchita undata;

7 IV 2014

Uzupełnienia do rodzin: Aderidae: Phytobaenus amabilis; Byrrhidae: Curimopsis austriaca; Carabidae: Broscus cephalotes, Diachromus germanus, Leistus piceus; Ciidae: Octotemnus mandibularis; Cryptophagidae: Corticaria alleni; Curculionidae: Barypeithes chevrolati (samiec); Dorytomus carpathicus (samica), Phyllobius pilicornis (samiec); Erotylidae: Triplax carpathica; Leiodidae: Leiodes nitida; Melyridae: Troglops albicans; Ptinidae: Ptinus coarcticollis (samica); Staphylinidae: Euplectus frivaldszkyi, Ilyobates mech, Micropeplus latus

7 X 2013

Uzupełnienia do rodzin: Erotylidae: Zavaljus brunneus

26 XI 2012

Uzupełnienia do rodzin: Carabidae: Abax carinatus, Abax ovalis, Abax parallelepipedus, Abax parallelus, Abax schueppeli, Nebria fuscipes; Cryptophagidae: Cryptophagus croaticus; Hydraenidae: Hydraena pulchella; Lycidae: Lopheros rubens; Melyridae: Malachius rubidus; Phalacridae: Olibrus gerhardti; Staphylinidae: Caryoscapha limbata, Ocypus macrocephalus, Ocypus tenebricosus

27 VII 2012

Uzupełnienia do rodzin: Leiodidae: Agathidium nigrinum; Staphylinidae: Aloconota currax, Alpinia alpicola, Atheta cinnamoptera, Atheta diversa, Atheta gagatina, Atheta leonhardi, Atheta putrida, Deliphrum algidum, Leptusa flavicornis, Leptusa norvegica, Liogluta alpestris, Liogluta micans, Oxypoda parvipennis

26 III 2012

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Dignomus irroratus; Buprestidae: Agrilus obscuricollis, Eurythyrea quercus; Byrrhidae: Byrrhus glabratus; Cantharidae: Ancistronycha erichsonii; Elateridae: Ampedus nigerrimus; Hydraenidae: Ochthebius metallescens; Meloidae: Cerocoma schreberi, Meloe decorus; Melyridae: Ebaeus flavicornis; Nitidulidae: Carpophilus hemipterus, Eupraea longula; Oedemeridae: Anogcodes ruficollis; Scarabaeidae: Aphodius hydrochaeris, Aphodius melanostictus, Aphodius zenkeri, Euontophagus amyntas, Hoplia hungarica, Onthophagus verticicornis; Tenebrionidae: Podonta nigrita, Prionychus melanarius

12 III 2012

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Mezium affine; Anthicidae: Cordicollis instabilis, Notoxus appendicinus; Cleridae: Korynetes ruficornis; Curculionidae: Ceutorhynchus canaliculatus; Dermestidae: Reesa vespulae, Sefrania bleusei; Hydraenidae: Ochthebius lividipennis, Ochthebius pusillus; Latridiidae: Enicmus brevicornis; Melyridae: Dasytes subaeneus; Oedemeridae: Anogcodes fulvicollis, Ischnomera cinerascens; Scarabaeidae: Aphodius circumcinctus, Aphodius quadriguttatus; Tenebrionidae: Isomira icteropa; Zopheridae: Synchita variegata

5 III 2012

Uzupełnienia do rodzin: Curculionidae: Acalles petryszaki, Baris atramentaria, Baris chlorizans, Baris coerulescens, Baris nesapia, Calosirus apicalis, Ceutorhynchus aeneicollis, Ceutorhynchus barbareae, Ceutorhynchus chlorophanus, Ceutorhynchus coarctatus, Ceutorhynchus coerulescens, Ceutorhynchus dubius, Ceutorhynchus gallorhenanus, Ceutorhynchus griseus, Ceutorhynchus interjectus, Ceutorhynchus leprieuri, Ceutorhynchus lukesi, Ceutorhynchus nanus, Ceutorhynchus niyazii, Ceutorhynchus parvulus, Ceutorhynchus pectoralis, Ceutorhynchus pervicax, Ceutorhynchus rhenanus, Ceutorhynchus sisymbrii, Ceutorhynchus talickyi, Ceutorhynchus tibialis, Ceutorhynchus varius, Coeliodinus nigritarsis, Datonychus paszlavszkyi, Datonychus transsylvanicus, Datonychus urticae, Eubrychius velutus, Euryommatus mariae, Glocianus fennicus, Glocianus inhumeralis, Glocianus moelleri, Glocianus pilosellus, Hadroplontus trimaculatus, Homorosoma validirostre, Isochnus flagellum, Kyklioacalles suturatus, Micrelus ericae, Microplontus millefolii, Mogulones angulicollis, Mogulones borraginis, Mogulones crucifer, Mogulones diecki, Mogulones euphorbiae, Mogulones venedicus, Neoglocianus maculaalba, Neophytobius granatus, Neophytobius muricatus, Neophytobius quadrinodosus, Onyxacalles boehmei, Onyxacalles croaticus, Pelenomus velaris, Phrydiuchus tau, Poophagus hopffgarteni, Pseudorchestes smreczynskii, Ranunculiphilus faeculentus, Rhampus oxyacanthae, Rhampus subaeneus, Rhinoncus bosnicus, Rhinoncus smreczynskii, Rhyncolus reflexus, Sirocalodes quercicola, Stenocarus cardui, Tachyerges decoratus, Thamiocolus sahlbergi, Thamiocolus signatus, Trichosirocalus spurnyi, Trichosirocalus urens

15 II 2012

Uzupełnienia do rodzin: Anthribidae: Araecerus coffeae, Bruchela conformis, Choragus horni, Pseudochoragus piceus, Ulorhinus bilineatus; Attelabidae: Rhynchites bacchus; Curculionidae: Acalyptus sericeus, Anthonomus germanicus, Anthonomus kirschi, Anthonomus rubripes, Anthonomus sorbi, Anthonomus undulatus, Bagous aliciae, Bagous argillaceus, Bagous claudicans, Bagous czwalinai, Bagous longitarsis, Bagous majzlani, Bagous nodulosus, Bagous puncticollis, Bagous robustus, Bagous rotundicollis, Bradybatus creutzeri, Bradybatus fallax, Cionus gebleri, Cionus olens, Cleopomiraus distinctus, Cleopomiarus plantarum, Cyphocleonus trisulcus, Donus dauci, Dorytomus carpathicus, Dorytomus puberulus, Dorytomus reussi, Ellescus infirmus, Leiosoma bosnicum, Lepyrus volgensis, Lignyodes bischoffi, Lignyodes muerlei, Lixus angustus, Lixus punctiventris, Lixus rubicundus, Lixus tibialis, Lixus vilis, Magdalis barbicornis, Magdalis fuscicornis, Magdalis memnonia, Mecinus heydeni, Mecinus ictericus, Mecinus pirazzolii, Mecinus plantaginis, Miarus abnormis, Miarus campanulae, Pachytychius sparsutus, Pentarthrum huttoni, Pissodes scabricollis, Plinthus squalidus, Pseudocleonus grammicus, Pseudophloeophagus aeneopictus, Sibinia femoralis, Sibinia primita, Sibinia subelliptica, Sibinia tibialis, Sibinia variata, Smicronyx reichii, Trachystyphlus beigerae, Tychius breviusculus, Tychius crassirostris, Tychius lineatulus, Tychius meliloti, Tychius polylineatus, Tychius pumilus, Tychius pusillus, Tychius squamulatus, Tychius stephensi,

23 I 2012

Uzupełnienia do rodzin: Chrysomelidae: Chrysolina eurina; Staphylinidae: Brachygluta klimschi

5 XII 2001

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Ptinus dubius; Clambidae: Calyptomerus dubius; Corylophidae: Arthrolips nana, Orthoperus nigrescens; Cryptophagidae: Caenoscelis sibirica, Henoticus serratus; Curculionidae: Bradybatus kellneri; Latridiidae: Corticaria pineti; Ptiliidae: Oligella foveolata, Ptenidium intermedium, Ptenidium longicorne, Pteryx suturalis, Ptillium affine, Ptilium modestum; Salpingidae: Aglenus brunneus; Zopheridae: Synchita separanda

18 VII 2011

Uzupełnienia do rodzin: Dryopidae: Dryops anglicanus, Dryops auriculatus, Dryops luridus, Dryops lutulentus, Dryops nitidulus, Pomatinus substriatus; Elmidae: Elmis obscura, Esolus parallelepipedus, Macronychus quadrituberculatus, Potamophilus acuminatus, Riolus cupreus, Riolus subviolaceus; Heteroceridae: Heterocerus fusculus, Heterocerus marginatus, Heterocerus parallelus; Hydraenidae: Aulacochthebius narentinus, Hydraena belgica, Hydraena egoni, Hydraena excisa, Hydraena melas, Hydraena minutissima, Hydraena morio, Hydraena reyi, Hydraena schuleri, Limnebius crinifer, Limnebius furcatus, Limnebius papposus, Ochtebius bicolon, Ochthebius colveranus, Ochthebius flavipes, Ochthebius gibbosus, Ochthebius melanescens; Hydrophilidae: Berosus geminus, Berosus hispanicus, Berosus signaticollis, Berosus spinosus, Cercyon depressus, Cercyon nigriceps, Crenitis punctatostriata, Enochrus fuscipennis, Enochrus nigritus, Helochares lividus, Laccobius albipes, Laccobius alternus, Laccobius gracilis, Laccobius obscuratus, Laccobius simulatrix, Laccobius sinuatus, Limnoxenus niger, Sphaeridium bipustulatum, Sphaeridium substriatum

27 VI 2011

Uzupełnienia do rodzin: Dytiscidae: Bidessus grossepunctatus, Bidessus minutissimus, Hydroporus discretus, Hydroporus elongatulus, Hydroporus erythrocephalus, Hydroporus glabriusculus, Hydroporus kraatzii, Hydroporus nigellus, Hydroporus pubescens, Hydroporus rufifrons, Hydroporus umbrosus, Hydrovatus cuspidatus, Hygrotus confluens, Hygrotus polonicus, Nebriporus assimilis, Stictotarsus griseostriatus; Hydrophilidae: Helophorus tuberculatus, Hydrochus megaphallus

20 VI 2011

Uzupełnienia do rodzin: Curculionidae: Stephanocleonus cicatricosus; Dytiscidae: Hydroglyphus hamulatus, Hydroporus fuscipennis, Hydroporus melanarius, Hydroporus memnonius, Hydroporus morio, Hydroporus neglectus, Hydroporus notatus, Hydroporus obscurus, Hydroporus scalesianus, Hygrotus nigrolineatus; Hydrophilidae: Helophorus aquaticus, Helophorus arvernicus, Helophorus asperatus, Helophorus croaticus, Helophorus discrepans, Helophorus dorsalis, Helophorus flavipes, Helophorus glacialis, Helophorus grandis, Helophorus laticollis, Helophorus longitarsis, Helophorus micans, Helophorus minutus, Helophorus nanus, Helophorus obscurus, Helophorus pumilio, Helophorus rufipes, Helophorus strigifrons, Hydrochus elongatus, Hydrochus flavipennis, Hydrochus ignicollis

13 VI 2011

Uzupełnienia do rodzin: Cerambycidae: Acmaeops septentrionis, Anaesthetis testacea, Menesia bipunctata, Obrium brunneum, Pogonocherus hispidulus, Ropalopus clavipes, Ropalopus femoratus, Xylotrechus antilope; Chrysomelidae: Bruchidius bimaculatus; Curculionidae: Gymnetron stimulosum; Dytiscidae: Graptodytes granularis, Laccornis oblongus, Nebrioporus airumlus, Nebrioporus elegans, Oreodytes septentrionalis

11 IV 2011

Uzupełnienia do rodzin: Coccinellidae: Calvia quinquedecimguttata, Coccinella saucerottii, Henosepilachna argus, Henosepilachna elaterii, Hyperaspis erythrocephala, Scymnus silesiacus; Dytiscidae: Acilius canaliculatus, Agabus affinis, Agabus clypealis, Agabus fuscipennis, Agabus pseudoclypealis, Agabus undulatus, Graphoderus bilineatus, Graphoderus zonatus, Ilybius crassus, Ilybius erichsoni, Ilybius guttiger, Ilybius similis, Rhantus incognitus, Rhantus latitans, Rhantus notaticollis, Rhantus suturellus; Gyrinidae: Gyrinus caspius, Gyrinus colymbus, Gyrinus marinus, Gyrinus natator, Gyrinus paykulii; Haliplidae: Haliplus fulvicollis, Haliplus fulvus, Haliplus variegatus, Haliplus varius, Haliplus wehnckei

4 IV 2011

Uzupełnienia do rodzin: Coccinellidae: Scymnus apetzi, Scymnus impexus; Dytiscidae: Agabus conspersus, Agabus nebulosus, Hydaticus aruspex, Hydaticus grammicus; Rhantus bistriatus, Rhantus frontalis; Gyrinidae: Gyrinus minutus, Gyrinus suffriani; Haliplidae: Haliplus obliquus

10 I 2011

Uzupełnienia do rodzin: Carabidae: Carabus convexus, Carabus granulatus, Carabus marginalis, Cicindela sylvatica; Chrysomelidae: Gonioctena pallida - czarna forma

3 I 2011

Uzupełnienia do rodzin: Carabidae: Acupalpus brunnipes, Agonum dolens, Acupalpus dubius, Acupalpus elegans, Agonum gracilipes, Amara anthobia, Amara consularis, Amara crenata, Amara erratica, Amara infirma, Amara ingenua, Amara nitida, Amara praetermissa, Amara quenseli, Amara sabulosa, Amara schimperi, Asaphidion caraboides, Bembidion argenteolum, Bembidion atrocaeruleum, Bembidion azurescens, Bembidion conforme, Bembidion decoratum, Bembidion doderoi, Bembidion fasciolatum, Bembidion foraminosum, Bembidion guttula, Bembidion incognitum, Bembidion laticolle, Bembidion lunatum, Bembidion milleri, Bembidion millerianum, Bembidion modestum, Bembidion obliquum, Bembidion pallidipenne, Bembidion saxatile, Bembidion semipunctatum, Bembidion splendidum, Bembidion stephensii, Bembidion striatum, Bembidion velox, Brachinus explodens, Bradycellus harpalinus, Carabus fabricii, Dromius laeviceps, Dyschirius chalceus, Dyschirius impunctipennis, Dyschirius laeviusculus, Dyschirius obscurus, Dyschirius neresheimeri, Dyschirius nitidus, Dyschirius politus, Dyschirius rufipes, Dyschirius salinus, Dyschirius strumosus, Elaphrus uliginosus, Elaphrus ullrichii, Lebia cyanocephala, Lebia marginata, Microlestes plagiatus, Molops elatus, Notiophilus laticollis, Notiophilus rufipes, Pterostichus anthracinus, Pterostichus aterrimus, Pterostichus gracilis, Pterostichus illigeri, Pterostichus macer, Pterostichus melas, Pterostichus negligens, Pterostichus pumilio, Pterostichus tatricus; Staphylinidae: Achenium humile, Acrolocha amabilis, Anthophagus alpestris, Atheta tibialis, Bisnius puella, Eucnecosum brachypterum, Eusphalerum limbatum, Eusphalerum pallens, Eusphalerum signatum, Ischnoglossa prolixa, Lathrobium pallidum, Liogluta wuesthoffi, Lordithon bimaculatus, Medon rufiventris, Megarthrus stercorarius, Omalium validum, Othius lapidicola

25 X 2010

Uzupełnienia do rodzin: Bostrichidae: Rhyzopertha dominica; Cantharidae: Malthinus balteatus; Chrysomelidae: Acanthoscelides pallidipennis; Coccinellidae: Bulaea lichatschovi, Chilocorus bibustulatus, Hippodamia septemmaculata; Hyperaspis pseudopustulata, Novius cruentatus; Dermestidae: Dermestes szekessyi, Trogoderma granarium; Histeridae: Hister illigeri, Pachylister inaequalis, Saprinus georgicus; Melyridae: Axinotarus marginalis, Axinotarsus pulicarius; Staphylinidae: Parabolitobius formosus

11 X 2010

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Dorcatoma minor, Ernobius longicornis, Hemicoelus canaliculatus, Pseudoptilinus fissicollis, Ptinus coarcticollis, Ptinus sexpunctatus; Bostrichidae: Lichenophanes varius; Cantharidae: Cratosilis denticollis, Malthodes lobatus, Malthodes pumilus, Malthodes spathifer, Malthodes trifurcatus; Cleridae: Clerus mutilarius; Coccinellidae: Clitostethus arcuatus, Nephus bipunctatus, Oenopia impustulata, Scymnus abietis, Scymnus ater, Scymnus interruptus, Scymnus suffrianioides, Sospita vigintiguttata; Dermestidae: Dermestes maculatus; Eucnemidae: Isorhipis melasoides, Nematodes filum; Histeridae: Margarinotus punctiventer, Saprinus caerulescens; Zopheridae: Colobicus hirtus, Rhopalocerus rondanii

14 IX 2010

Uzupełnienia do rodziny: Staphylinidae: Acrotona pygmaea, Acrotona sylvicola, Aleochara bilineata, Aleochara binotata, Aleochara brevipennis, Aleochara curtula, Aleochara fumata, Aleochara haematoptera, Aleochara intricata, Aleochara languinosa, Aleochara moerens, Aleochara spadicea, Aleochara sparsa, Aleochara tristis, Aloconota gregaria, Atheta arctica, Atheta britanniae, Atheta divisa, Atheta hypnorum, Atheta indubia, Atheta gyllenhalii, Atheta luridipennis, Atheta malleus, Atheta marcida, Atheta nigripes, Atheta palleola, Atheta palustris, Atheta pilicornis, Atheta ravilla, Bolitobius castaneus, Bolitochara mulsanti, Calodera uliginosa, Cypha longicornis, Dadobia immersa, Dasygnypeta velata, Dexiogyia corticina, Dinaraea angustula, Dinarda maerkelii, Encephalus complicans, Falagria sulcatula, Geostiba circellaris, Gnypeta carbonaria, Gymnusa brevicollis, Holobus flavicornis, Ischnopoda leucopus, Leptusa carpathica, Leptusa eximia, Liogluta microptera, Lypoglossa lateralis, Lyprocorrhoe anceps, Meotica exilis, Myllaena dubia, Myllaena kraatzi, Myllaena minuta, Notothecta flavipes, Ocalea picata, Oligota pusillima, Oxypoda abdominalis, Oxypoda acuminata, Oxypoda annularis, Oxypoda brevicornis, Oxypoda formiceticola, Oxypoda haemorrhoa, Oxypoda opaca, Oxypoda praecox, Oxypoda recondita, Oxypoda spectabilis, Oxypoda vittata, Pachnida nigella, Phloeopora corticalis, Phloeopora nitidiventris, Phloeopora scribae, Phloeopora testacea, Phytosus balticus, Placusa incompleta, Silusa rubiginosa, Tachinus corticinus, Tachinus laticollis, Tachinus marginellus, Tachyporus corpulentus,Tachyusa coarctata, Thamiaraea cinnamomea, Thiassophila angulata, Thiassophila inquilina, Thinonoma atra, Trichonyx sulcicollis, Zyras funestus, Zyras haworthi, Zyras limbatus, Zyras lugens

17 VIII 2010

Uzupełnienia do rodziny: Staphylinidae: Anthobium unicolor, Anthophagus alpinus - male, Bisnius parcus, Bledius gallicus - pale form, Bryophacis crassicornis, Deliphrum tectum, Gyrohypnus atratus, Leptacinus batychrus, Leptacinus formicetorum, Lesteva longoelytrata, Mycetoporus baudueri, Mycetoporus punctus, Neobisnius procerulus, Neobisnius villosulus, Othius brevipennis, Philonthus alpinus, Philonthus fumarius, Philonthus micantoides, Philonthus parvicornis, Philonthus tenuicornis, Quedius alpestris, Quedius boopioides, Quedius brevis, Quedius cincticollis, Quedius longicornis, Quedius maurorufus, Quedius suturalis, Stenus comma, Tasgius winkleri

10 VIII 2010

Uzupełnienia do rodziny: Staphylinidae: Acidota cruentata, Amphichroum canaliculatum, Anotylus complanatus, Anotylus sculpturatus, Anthophagus forticornis, Anthophagus omalinus, Astenus immaculatus, Carpelimus gracilis, Carpelimus impressus, Carpelimus nitidus, Coryphium angusticolle, Euaesthetus bipunctatus, Eusphalerum semicoleoptretum, Geodromicus danieli, Lathrobium rufipenne, Lesteva punctata, Oxytelus piceus, Paederus caligatus, Phyllodrepa ioptera, Platystethus nodifrons, Proteinus ovalis, Pseudomedon obsoletus, Scopaeus minutus, Stenus aterrimus, Stenus brunnipes, Stenus calcaratus, Stenus cautus, Stenus crassus, Stenus europaeus, Stenus flavipalpis, Stenus formicetorum, Stenus fornicatus, Stenus fuscipes, Stenus geniculatus, Stenus longipes, Stenus lustrator, Stenus nigritulus, Stenus nitidiusculus, Stenus picipes, Thinodromus arcuatus, Thoracophorus corticinus, Xantholinus decorus, Xantholinus fortepunctatus, Xylodromus concinnus, Xylodromus depressus

1 VIII 2010

Uzupełnienie do rodziny: Staphylinidae: Philonthus corruscus

8 VI 2010

Uzupełnienie do rodziny: Anobiidae: Dorcatoma lomnickii, Dorcatoma substriata; Cleridae: Tilloidea unifasciata

24 V 2010

Uzupełnienie do rodziny: Dytiscidae: Ilybius quadriguttatus

10 V 2010

Uzupełnienia do rodzin: Anthicidae: Anthicus crinitus; Chrysomelidae: Altica tamaricis; Elateridae: Ampedus sanguinolentus - formy barwne

15 III 2010

Uzupełnienia do rodzin: Anobiidae: Mesocoleopus niger, Priobium carpini; Anthribidae: Opanthribus tessellatus; Curculionidae: Alophus carpathicus, Barynotus makolskii, Barypeithes araneiformis, Barypeithes interpositus, Brachysomus dispar, Brachysomus polonicus, Brachysomus villosulus, Bryodaemon boroveci, Bryodaemon rozneri, Chlorophanus graminicola, Dodecastichus mastix, Humeromima rufipes, Hypera carinicollis, Hypera denominanda, Neoglanis maculatus, Notaris aethiops, Notaris maerkeli, Otiorhynchus austriacus, Otiorhynchus corvus, Otiorhynchus cribricollis, Otiorhynchus dieckmanni, Otiorhynchus orbicularis, Otiorhynchus proximus, Otiorhynchus reichei, Otiorhynchus rugifrons, Peritelus sphaeroides, Pholicodes pancaucasicus, Phyllobius fessus, Rhinomias forticornis, Simo variegatus, Sitona callosus, Sitona cambricus, Sitona cinerascens, Sitona tenuis, Sitophilus granarius, Sitophilus oryzae, Sitophilus zeamais, Sphenophorus abbreviatus, Sphenophorus piceus, Stomodes gyrosicollis, Thryogenes scirrhosus, Trachyphloeus spinosus, Tropiphorus cucullatus; Eucnemidae: Hylis cariniceps; Leiodidae: Catops chrysomeloides

Lista rodzin - List of families
Lista rodzajów - List of genera
Lista gatunków - List of species
Piśmiennictwo - References
Wstęp - Introduction
Początek - Home